Zásobníkové ohřívače vody Stiebel Eltron

Stiebel Eltron: ohřívače vody

Zásobníkové ohřívače vody Stiebel Eltron

Širokou paletu zásobníkových ohřívačů vody v objemech od 5 do 1000 litrů nabízí tradiční výrobce tepelné techniky, německá firma Stiebel Eltron. Společným rysem přístrojů je maximální snaha o dosažení nejlepších energetických parametrů při zachování kompatibility s předchozími modely.

Malé zásobníkové ohřívače 5 – 15 l

Pro individuální zásobování teplou vodou jsou vhodné malé zásobníkové ohřívače vody. Podle umístění přístroje jsou v nabídce varianty pod nebo nad odběrné místo. Malé zásobníkové ohřívače bývají standardně vybavené vnějším termostatem pro volbu teploty od nezámrzné až po 82 °C a kabelem se zástrčkou.

 

Beztlakové zásobníky ESH 5 a 10 Trend mají plastovou nádrž a jsou určené pro jedno odběrné místo vybavené beztlakovou baterií. Baterie je u některých modelů součástí ohřívače.

Beztlakový zásobník ohřívá vodu stejně jako tlakový, ale díky speciální beztlakové baterii není trvale vystavený tlaku vodovodního řadu. Výhodou je jednoduchá a rychlá instalace bez nutnosti použití pojistného ventilu a delší životnost nádrže.

 

 

 

 

 

 

Závěsné elektrické zásobníkové ohřívače 30-200 l

Závěsné ohřívače využívají ocelové nádrže opatřené vysoce kvalitním smaltem certifikovaným Evropskou komorou výrobců smaltu EEA. Nádrže jsou smaltované z obou stran, což prodlužuje jejich životnost. Doplňkovou antikorozní ochranu zajišťuje hořčíková anoda, dimenzovaná podle nejpřísnější normy v Evropské unii DIN 4753. Ohřívače jsou sériově vybavené univerzální závěsnou konzolou, která je pevnou součástí zásobníku.

 

Nosným produktem jsou ohřívače o objemu 30 až 200 litrů, dodávané pod typovým označením PSH Trend.

Tyto přístroje patří ve své kategorii z pohledu energetické účinnosti k absolutní špičce. Extrémně silná izolace může oproti ohřívačům se slabší izolací přinést uživateli značnou úsporu provozních nákladů. Nerezová elektrická topná příruba s nerezovým trubkovým topným tělesem o výkonu 2 kW předává teplo okamžitě přímo do vody.

 

 

 

 

 

 

 

 

Už slovo universal v názvu ohřívačů PSH Universal EL vypovídá o jejich všestranném použití. Ohřívače je totiž možné instalovat na stěnu jak svisle, tak i vodorovně. Univerzální je z pohledu kvality ohřívané vody i zapouzdřené keramické topné těleso, jehož větší teplosměnná plocha částečně může snížit tvorbu vodního kamene při ohřevu vody s vyšší tvrdostí.

Poslední univerzálnost spočívá v elektrickém zapojení: je možné používat více způsobů, nejčastěji tzv. dvouokruhové zapojení s možností jednorázového rychloohřevu vyšším výkonem i v době blokování zvýhodněného tarifu. Ohřívač je vybavený elektronickou regulací se třemi inteligentními volitelnými ECO funkcemi.

 

 

Závěsné kombinované zásobníkové ohřívače 80-200 l

Pro možnost ohřevu vody dalším tepelným zdrojem jsou v nabídce kombinované závěsné ohřívače vody PSH-WE.

Většinu vlastností mají společných s řadou PSH Trend, navíc jsou vybavené trubkovým tepelným výměníkem, který lze připojit na zdroj vytápění (např. plynový kotel). Ohřívače jsou nabízené ve svislém provedení pro připojení zdroje tepla zleva (PSH-WE L) nebo zprava (PSH WE-P). Možné je též využít vodorovné provedení PSH-WE H

Preferujete-li horizontální instalaci bojleru, pak vhodným řešením je model PSH-H, který má více výhod. Instalace naležato šetřící místo je jednou z nich. Ležatý ohřívač vody, který disponuje vysoce kvalitní tepelnou izolací, je navíc chráněn i před korozí, a to díky speciálnímu smaltování a ochranné anodě. Tvorba vodního kamene je minimalizována topným tělesem z ušlechtilé oceli. Jednoduchá manipulace a dlouhá životnost je samozřejmostí.

 

 

 

 

 

 

Další podrobnosti k přístrojům STIEBEL ELTRON najdete na webových stránkách www.stiebel-eltron.cz.