Slokov: české teplovodní kotle na tuhá paliva s tradicí

Slokov: kotle s tradicí

Slokov: české teplovodní kotle na tuhá paliva s tradicí

Ceny plynu a elektřiny v posledním roce zaznamenaly nárůst až o stovky procent, není proto divu, že se zvedla poptávka po alternativních variantách vytápění. Mezi ně patří zejména teplovodní kotle na tuhá paliva, tedy především dřevo a uhlí. Kvalitní, spolehlivé a cenově dostupné teplovodní vytápění nabízí tradiční český výrobce Slokov. Jaké typy kotlů tato značka nabízí a jaké výhody majitelům přinášejí?

Ekonomicky výhodné a pohodlné

Jednou z hlavních výhod společnosti Slokov je široká nabídka modelů. Vyberete si u nich jak kotel na hnědé uhlí, tak s možností topení uhlím i dřevem, zplynovací kotle nebo automatické kotle na pelety. Všechna uvedená provedení kotlů spojuje velké množství výhod:

  • Jednoduchá údržba a provoz,
  • záruka na 3 roky,
  • velký přikládací otvor a zásobník paliva,
  • kvalitní zpracování a prověřená konstrukce,
  • výroba probíhá kompletně v České republice,
  • dlouhá životnost,
  • vysoká účinnost, nízká spotřeba paliva,
  • malé rozměry a nízká hmotnost,
  • velká a přehledná nabídka náhradních dílů a příslušenství.

Kotle na hnědé uhlí a dřevo

Pro topení hnědým uhlím nebo kombinací uhlí a dřeva nabízí Slokov ocelové kotle Variant. Ty plní třídu 4 podle ČSN EN 303-5 i normu EKODESIGN. Všechny druhy kotlů Variant můžete jednoduše instalovat bez nutnosti připojení k elektrické síti, bez problémů je připojíte i do samotížné otopné soustavy. Samozřejmostí je nabídka modelů o několika typech výkonu podle vašich potřeb.

Zplynovací a automatické kotle

 

Zplynovací kotle pro spalování kusového dřeva PYRO THERM nabízejí kromě výše zmiňovaných benefitů také silný odtahový ventilátor zajišťující efektivní spalování, díky kterému dosáhnete bezprašného provozu a kotelny bez nepříjemného kouře. Ocelové kotle jsou vybaveny i chladicí smyčkou proti přetopení a spalinovým termostatem pro automatické vypnutí kotle po vyhoření paliva.

Automatické kotle SLOKOV SL-A přinášejí maximální pohodlí – péče o topení vám zabere asi 10 minut denně, přikládat budete jednou za tři až pět dní. Topení můžete řídit termostatem přímo z obývacího pokoje. Účinnost automatických kotlů SLOKOV dosahuje až 90 % při nízké spotřebě pelet i elektrické energie.

Snadná náhrada starších modelů

Kotle Slokov splňují nejpřísnější emisní kritéria a jejich instalace i provoz mohou probíhat bez časového omezení. Jsou tedy nejen vhodnou náhradou starších modelů kotlů tohoto českého výrobce, ale slouží i jako modernější alternativa již nevyráběných kotlů Dakon a Viadrus. Výměnu usnadní přestavbová sada, pomocí které vyměníte starý kotel za nový snadno a rychle bez úprav rozvodů ústředního vytápění.

Hledáte cenově dostupný, spolehlivý a úsporný kotel? Vsaďte na ocelové kotle Slokov od výrobce s padesátiletou tradicí.

Pro Richter+Frenzel, Ing. Milan Janás