Historie

Jak to všechno začalo?

Historie

Naše historie

Píše se rok 1895 a dva kamarádi Emil Richter a Ernst Frenzel zakládají v Německu společnost obchodující se zbožím pro kanalizaci, vodu a plyn. Na českém trhu působí od roku 1994 úspěšně dodnes.

Jak šel čas s Richter + Frenzel

Na začátku stáli 2 zakladatelé s 1 pobočkou a 10 zaměstnanci, o 120 let později už je otevřeno poboček 36 a zaměstnanců společnosti je již několik stovek. Emil Richter a Ernst Frenzel, kteří v roce 1895 založili společně v Norimberku velkoobchod s odpadním, plynovým a vodovodním potrubím by dnes nevěřícně koukali, čeho firma s jejich jmény dosáhla.

Když za zasněženého 5. prosince 1895 velkoobchod vznikal, bylo to okolím považováno za odvážný krok. Spojení několika provozoven pod jednou obchodní značkou byl na tehdejší dobu vizionářský počin. Právě počáteční odvaha, vize a odhodlanost napomohly vývoji značky i v dalších letech. Díky tomu mohla společnost oslavit v roce 1970 významných 75 let od svého založení. V té době měla již 16 poboček.

V roce 1994 dochází k založení společnosti Thyssen Schulte, spol. s r.o. v České republice, která se později přejmenovává na Richter + Frenzel. Firmě se na českém území daří, o rok později se v Německu pyšní počtem 34 vzorkoven a 11 poboček. Společnost slaví 100 let svého působení. V roce 2004 kupuje Richter + Frenzel pobočky SCHULTE s.r.o. a o tři roky později otevírá novou centrálu v Praze 9 – Kyjích. Součástí této prodejny je centrální sklad a expedice pro ČR, který využívá plochu 7 000 m2. Z logistického centra jsou pravidelně, několikrát týdně zásobovány všechny pobočky po celé České republice.

 

Nová pobočka se v Českých Budějovicích otevírá v roce 2011, kdy ve stejném roce dochází k otevření nového koupelnového centra v Olomouci. V následujícím roce vzniká nová prodejna na jižní Moravě, a to v Brně – Ivanovicích a dochází ke znovuotevření zrekonstruovaných koupelnových center v Plzni a Vrchlabí.

O dva roky později firma znovuotevírá vlajkovou loď, a to koupelnové centrum Richter + Frenzel v Praze 9 – Kyjích pod značkou R+F KOUPELNY. V roce 2017 společnost rozšiřuje svoji pobočkovou síť na rovných 30 prodejen. Tou jubilejní se stala provozovna v Kyjově.

V roce 2019 se Richter + Frenzel pyšní již 36 pobočkami. Zastoupení má firma již v Mostě, Kladně a v Praze vznikly další dvě pobočky.