O nás

Richter+Frenzel – rodinný podnik v oboru sanity a technického zařízení budov

Společnost Richter + Frenzel s.r.o. je předním velkoobchodním i maloobchodním prodejcem zařízení a výrobků pro realizaci projektů v oblasti topení, instalací, sanity, inženýrských sítí a obnovitelných zdrojů energie. Její historie se datuje do roku 1895, kdy Emil Richter a Ernst Frenzel položili základ společnosti obchodující se zbožím pro kanalizaci, vodu a plyn. Na trhu v ČR působí Richter + Frenzel od roku 1994.

Richter + Frenzel díky svým 160 pobočkám v Německu a 36 pobočkám v České republice získává důležitou pozici na evropském trhu. Centrální sklad a expedice pro ČR využívá plochu přes 7000 m2 Z logistického centra jsou pravidelně, několikrát týdně, zásobovány všechny pobočky po celé České republice. Firma spolupracuje s předními evropskými a  českými výrobci produktů v  oblasti TZB a inženýrských sítí. Kombinace více než 100 let zkušeností a budování dlouhodobých vztahů s obchodními partnery představuje významnou výhodu v současném konkurenčním prostředí.

Dlouhodobá strategie firmy je postavena na vysoké kvalitě produktů a profesionalitě služeb. Naší inspirací a výzvou jste pro nás Vy, naši zákazníci. Naším cílem je být dlouhodobým, spolehlivým, kompetentním a inovativním partnerem v oblasti TZB a inženýrských sítí. Loajalitu zákazníků R+F budujeme především prostřednictvím svých zaměstnanců díky vysoké úrovni jejich kvalifikace, která je podporována dalším vzděláváním v oboru.

Společnost Richter + Frenzel představila na trhu své vlastní značky R+F Optiline a R+F Plano. Nabídka výrobků se každým rokem rozšiřuje tak, aby pokryla poptávku Vás, zákazníků, po kvalitních a přitom cenově dostupných výrobcích. Právě poměr kvalita versus cena je tou největší přidanou hodnotou výrobků R+F Plano a R+F Optiline. 

Významnou specializací v oblasti sanity je budování sítě koupelnových center. Společnost provozuje pod označením R+F KOUPELNY celkem 11 koupelnových center s cílem tento počet v budoucnosti navýšit. Hlavní dominantou je zcela nové koupelnové centrum v Praze 9 – Kyjích v Průmyslové ulici, další pak v Olomouci, Pardubicích, Hradci Králové, Plzni, Vrchlabí, Varnsdorfu, Karlových Varech, Brně, Vsetíně a v Uherském Brodě.