Centrální vysavače

Centrální vysavač – vysávání snadno a rychle!

wohnzimmer saugen 02

Také vás už nebaví neustále dávat pozor, aby ten nepraktický přístroj, který taháte za sebou, nenarážel do nábytku? Moderní technika život usnadňuje – tak i centrální vysavač: Centrální vysavač se skládá pouze z jedné lehké elastické hadice, kterou nastrčíte do zásuvky sacího systému – nepraktické klasické vysavače patří minulosti. S centrálním vysavačem uklidíte svůj domov komfortně a bez hluku. Informujte se nyní u Richter+Frenzel a začněte si již brzy užívat nebeského klidu při vysávání prachu.

Jak funguje centrální vysavač?
zentralstaubsauger content 04

Nezáleží na tom, zda se váš dům právě staví nebo v něm už bydlíte nebo jej právě rekonstruujete – centrální vysávací systém lze nainstalovat bez problémů kdykoliv. Potřebujete pouze trochu místa pro centrální jednotku, která může být umístěna buď ve sklepě, na půdě, v komoře nebo garáži. Pomocí potrubních rozvodů se propojí s místnostmi v domě, kde se nacházejí přípojky pro flexibilní hadici. Hadici zastrčíte do přípojky v místnosti, kterou chcete uklízet, a vysavač zapnete ovladačem na rukojeti. Prach je nyní nasáván do centrální jednotky.

Hadice centrálního vysavače jsou zpravidla dlouhé 6 a 12 m, pro průměrný rodinný dům je třeba počítat se 4 až 7 přípojkami. Užívejte si i vy komfortu, který nabízí centrální vysavač!

Moderní zázrak – centrální vysavač a jeho výhody

S centrálním vysavačem se vysávání prachu stane hračkou – začněte si také užívat výhod centrálního vysavače:

  • Komfort: na rozdíl od stávajících vysavačů je manipulace s centrálním vysavačem velmi jednoduchá, neboť za sebou netaháte žádný vysavač – to vám ušetří spoustu sil. Centrální vysavač také vysává podstatně tišeji: můžete při vysávání poslouchat hudbu a vaše děti nebudou při odpoledním spánku ničím rušeny.
  • Hygiena: centrální vysavač vytváří ideální podmínky pro alergiky a děti, protože spolehlivě odstraní prach, pyly, roztoče a další alergeny. Vzduch z vysavače je filtrován mimo obytný prostor a vrací se pak zpět, víření prachu a výskyt pylu v obytném prostoru je tak minulostí. To samé platí i o špinavých sáčcích do vysavače: Centrální nádobu vysavače je třeba vyprázdnit jen zřídkakdy.
  • Efektivita: Centrální vysavač je velmi výkonný: dosahuje až 630 AirWatt, zatímco současné vysavače mají výkon pouze 250 až 400 AirWatt. Na rukojeti je možné vysavač v závislosti na oblasti použití pohodlně v několika stupních regulovat: nezáleží na tom, zda se jedná o koberec, dlažbu, závěsy nebo nábytek – vše bude dokonale čisté.
  • Moderní příslušenství: doplňte svůj centrální vysavač o praktické a snadno ovládatelné příslušenství. Používejte podle potřeby hadice v různých délkách nebo různé nástavce pro dům, auto, oblečení, nábytek nebo domácí zvířata. Obzvláště zajímavým doplňkem je vysávací lopatka, skříňka na stěně se sací štěrbinou, která jednoduše vysaje vše, co do její blízkosti nametete koštětem. Podobně zajímavým je i nástavec na popel, tzv. ash-pot, kterým snadno vysajete popel z krbu, aniž byste si přitom umazali ruce.

Centrální vysavače AEG