Ke stažení
opt 06

Katalog doporučených produktů značek Optiline a Plano si můžete stáhnout zde.

Stáhnout nyní
Richter + Frenzel, to je 120 let tradice
TOPNÁ TĚLESA

Moderní topná tělesa vydávají teplo stylově

Dnešní topná tělesa se vyznačují pěkným tvarem a vysokou efektivitou. Instalací nových topných těles ušetříte až 15 % nákladů na energie. Navíc můžete pozvednout zařízení svého domova pěknými topnými tělesy takřka libovolného vzhledu. Díky chytrým řešením při rekonstrukci a různým možnostem připojení je instalace provedena rychle a bez komplikací.

Modernizace jednopotrubních otopných soustav
einrohrheizsysteme accordeon 02

U jednopotrubních otopných soustav jsou všechna topná tělesa zapojena v řadě za sebou do jednoho okruhu. Náběhová teplota zde musí být velmi vysoká, protože s každým následujícím topným tělesem klesá. Také čerpadlo musí odvádět spoustu práce. V současnosti již existuje možnost modernizace jednopotrubních otopných soustav, které jsou pak připraveny na připojení k moderním topným zařízením s nízkou náběhovou teplotou. Přestavbou takové soustavy můžete snížit výkon čerpadla a ušetřit spoustu elektrické energie.

Technologie X2
x2 technologie accordeon 02

Technologie X2, která se využívá u deskových otopných těles nové generace, spočívá na delším proudění vody skrz topné těleso. Tímto způsobem se topná energie lépe využije a podíl příjemného sálavého tepla oproti konvekčnímu teplu se zvýší. Topná tělesa s technologií X2 jsou vhodná zejména pro připojení k moderním kondenzačním kotlům, protože je zde velký rozdíl mezi teplotou náběhového a zpátečního okruhu. Lépe se tak dosáhne požadované účinnosti topného zařízení.

Moderní desková otopná tělesa
moderne flachheizkoerper accordeon 02

Moderní desková otopná tělesa mají díky technologii X2 podstatně vyšší účinnost, a pomáhají tak ušetřit až 25 % nákladů na energie. Tato technologie spočívá v tom, že topná voda neproudí deskami otopného tělesa paralelně, ale nejprve do čelní desky. Většinou také postačuje topný výkon čelní desky. Zadní desky zůstávají studené a vytvářejí clonu mezi čelní deskou a zdivem, což zvyšuje energetickou účinnost. Pouze v případě velmi nízkých teplot nebo pokud se musí místnost rychle vytopit, se zapojí i zadní desky, a postarají se tak o rychlý náběh příjemného tepla v místnosti.

Ventilátorová topná tělesa
ventilator heizkoerper accordeon 02

Ventilátorová topná tělesa přinášejí více výkonu díky vestavěným ventilátorům. Ventilátory jsou velmi tiché a mohu být precizně regulovány. Tato topná tělesa fungují i při nízkých teplotách náběhového okruhu v rozmezí 35 °C až 40 °C a jsou optimální pro připojení k tepelným čerpadlům a solárním zařízením, jakož i pro rekonstrukce starých otopných soustav.

Designová topná tělesa
design heizkoerper accrodeon 02

Designová topná tělesa se postarají nejen o příjemné teplo, ale zároveň jsou i tvůrčím prvkem bytového designu. K dostání jsou v různých barvách, tvarech a velikostech. Nezáleží na tom, v jakém stylu je váš dům nebo byt zařízen, vhodně vybrané topné těleso je zároveň dalším dekorativním prvkem. Celá řada designových topných těles přebírá i další funkce – např. lavička k sezení, zábradlí ke schodům nebo regál.

Jaké výhody mají topná tělesa?
vorteile moderne heizkoerper accordeon 02

Moderní topná tělesa nabízejí celou řadu výhod: Mohou být integrována takřka do každého domu a každého bytu, protože nevyžadují příliš místa, dodávají se s různými přípojnými výškami a jejich instalace je jednoduchá. Topná tělesa vydávají teplo obzvláště rychle a lze je přesně regulovat. Navíc váš domov opticky a stylově pozvednou.

Stavební předpoklady
bauliche vorr accordeon 04

Topná tělesa se perfektně hodí k dodatečné instalaci do stávajících staveb, neboť je lze bez velkých nákladů nainstalovat, popř. vyměnit. Následující stavební předpoklady byste však měli splnit: topná tělesa mohou podat plný výkon pouze v případě, že bude zajištěna volná konvekce (proudění) vzduchu. Zdivo musí být schopné unést radiátor, jinak bude nutné nainstalovat nosnou konstrukci. Při nízkých teplotách náběhu je nutná větší plocha topného tělesa.

Správné topení s moderními topnými tělesy
  • richtig heizen 05.png,richtig heizen 06
  • richtig heizen 05.png,richtig heizen 06

Budete-li správně topit, podaří se vám podstatně snížit náklady na energie. Nevytápějte pouze jednu místnost, která bude předávat teplo sousedním místnostem, protože stěny se tak ochlazují a musíte o to více topit. Upravte naopak teplotu podle vašich potřeb a na noc ji snižujte. V době vaší nepřítomnosti byste měli udržovat teplotu v místnosti na konstantních 15 °C. Zásadně zavírejte dveře a v noci stahujte také rolety a závěsy, aby teplo zůstalo v místnosti. Dbejte i na to, aby před topnými tělesy nestál nábytek nebo jiné předměty.

Moderní koupelnová otopná tělesa
moderne badheizkoerper accordeon 02

Hledáte praktické a krásné topné těleso do koupelny? Žádný problém, u Richter+Frenzel jej určitě najdete. U nás najdete topná tělesa, na kterých budete moci předehřívat své ručníky a která zároveň vaši koupelnu opticky pozvednou. Přesvědčte se sami a vyberte si některé z našich koupelnových otopných těles.