Richter + Frenzel, to je 120 let tradice
Sjednání schůzky
badausstellungen klein

Navštivte nás v některém z našich koupelnových center ve svém okolí, rádi Vám osobně poradíme.

Sjednání schůzky
VANOVÉ CENTRUM

VANOVÉ CENTRUM

Vanové centrum − vyhledejte si vanu, která vám padne!
14

Není vana jako vana: délka, šířka, vnitřní tvar, výška vodní hladiny, vnější tvar a materiál se vana od vany liší. Zejména vnitřní tvar významně přispívá ke komfortu vany. V něm rozlišujeme čtyři základní typy. Navštivte některé z našich vanových center − tam máte možnost vnitřní tvar vany detailně otestovat a rozhodnout se pro ten správný.

Přehled čtyř základních tvarů
Akkordeon Content 47

1.) Vana ve tvaru těla: tvar úsporné vany je přizpůsoben tvaru těla. Odtok se nachází u nohou.

2.) Pravoúhlá vana: Velkorysá vana je k dostání také jako vana pro dva s odtokem uprostřed

3.) Oválná vana 1: velkorysá vana pro dva s odtokem uprostřed.

4.) Oválná vana 2: Velmi velkorysá vana s odtokem uprostřed je vhodná pro rodiny a přesvědčí svým náročným designem.

Vaše rozměry rozhodnou − správná vana pro vaše tělo
Akkordeon Content 46

Velikost člověka je při výběru vany rozhodující. Proto bystě si měli dobře rozmyslet, kdo bude vanu nejvíce využívat. Přirozeně se v případě potřeby vždy najde kompromis mezi dvěma velikostmi. Rozměr těla v sedu hraje při výběru vany důležitou roli. Podle něj se řídí optimální délka dna vaší vany. Záleží ale i na hloubce vody a správném sklonu zádové opěrky.

Rozměr těla v sedu, důležité kritérium pro velikost vaší vany
Akkordeon Content 45

Rozměr těla v sedu se skládá z délky nohou od chodidel po kost sedací a z délky zad od kosti sedací po rameno příslušného uživatele. V ideálním případě by délka vany měla odpovídat délce nohou a výška vany délce zad uživatele. V závislosti na sklonu zádové opěrky se bude lišit i optimální výška vodní hladiny ve vaně: je-li úhel sklonu zádové opěrky větší, může být hladina vody nižší. Je-li úhel na druhou stranu menší a zádová opěrka je tudíž strmější, musí být vana vyšší, aby se celé tělo ponořilo do vody.

Relaxační koupel díky komfortní hladině vody
Akkordeon Content 44

Nezáleží na tom, zda tvar vany kopíruje tvar těla, je pravoúhlý nebo oválný, zda se jedná o vanu pro jednoho nebo pro dva, pokud je hladina vody a držení vašeho těla ve vaně správné, pak se každá koupel stává požitkem. Vyhraďte si dostatek času a detailně vyzkoušejte vany v našem vanovém centru předtím, než se pro některou z nich rozhodnete!

Vnější tvar vany
15

Pokud jste se již rozhodli pro vhodný vnitřní tvar vany, můžete se začít zabývat vnějším tvarem: ten nemusí nutně být stejný jako vnitřní tvar, ale může být harmonicky přizpůsoben vaší koupelně. V našem přehledu uvidíte, které vnější tvary je možné kombinovat s vámi zvoleným vnitřním tvarem. Samozřejmě se můžete obrátit na naše specialisty ve vanových centrech Richter+Frenzel, kteří vám ochotně poradí. Pomohou vám s návrhem, zaměří koupelnu a vyhotoví návrhy ve snaze najít pro vaši koupelnu optimální řešení.

Akrylát nebo ocel: užitné vlastnosti různých materiálů

V našich vanových centrech zjistíte, že není vana jako vana. Pro užitné vlastnosti vany je rozhodující materiál, ze kterého je vyrobena. Sanitární akrylát je vzhledem k hustšímu povrchu odolnější proti skluzu, na dotek je příjemně teplý, nárazuvzdorný a má dobré tepelně izolační vlastnosti. Smaltovaná ocel přesvědčí svou odolností proti poškrábání a nárazu, antibakteriálně působícím povrchem, dlouhou životností a snadnou údržbou. Seznamte se předem s oběma materiály v některém z našich vanových center.

Koupelnové centrum R+F ve vašem okolí

Navštivte nás v některém z našich koupelnových center a ve vanovém centru si vyberte tu správnou vanu pro vás! Naši specialisté vám ochotně poradí.