Richter + Frenzel, to je 120 let tradice
Katalog 2018/2019
banner koupelny 170px 04

Hledáte inspiraci? Stáhněte si náš nový katalog koupelen. Nejnovější trendy, 36 koupelen a široký výběr koupelnového vybavení. 

Rádi byste si katalog prohlédli v klidu doma? Neváhejte a napište nám na marketing@noSpamr-f.cz a my Vám katalog ZDARMA zašleme! 

K prohlédnutí zde
Sjednání schůzky
badausstellungen klein

Navštivte nás v některém z našich koupelnových center ve svém okolí, rádi Vám osobně poradíme.

Sjednání schůzky

4 kroky k vysněné koupelně

4 krorky ke koupelne 500.1 05
Krok 1: Inspirace - objevte v našem koupelnovém centru svou vysněnou koupelnu
Inspiration neu 14

Životní styl jednotlivce nebo celé rodiny maximálně ovlivňuje výběr stylu koupelny jakožto místa, kde začínáme a končíme každý den našeho života. Abychom Vám ulehčili orientaci v široké nabídce koupelnového vybavení, sestavili jsme naše vzorové koupelny tak, aby je bylo možné zařadit do třech základních kategorií - designových stylů.

Prvním stylem je PUR, který dominuje nadčasovostí. Neopírá se ani o historii, ani nejsou jeho dominantou módní trendy a výstřelky, ale důraz je kladen na funkčnost a vyváženost. Tento styl je řešením pro všechny, pro které je základním kritériem vyváženost kvality a ceny.

Druhý styl MODERN je naopak přímým odrazem dnešní doby a nabízí nejmodernější design, kombinaci tvarů, barev, povrchů a použitých materiálů. Moderní styl je výsledkem práce současných špičkových designérů a ve všech detailech nabízí nekonvenční neokoukaná řešení.

Posledním stylem je CLASSIC, jenž se vrací k časem prověřeným standardům a designu. Bere inspiraci z minulosti a prostřednictvím propracovaných detailů přináší moderní retro styl.

V našich koupelnových studiích si pak můžete přednostně prohlédnout pouze ty koupelny, které svým designem odpovídají Vašemu životnímu stylu. Pokud si nevyberete přímo z našich 32 vzorových koupelen, sestavíme Vám řešení šité přesně na míru. Dostane se Vám možnosti velkého výběru s přehlednou orientací a profesionální poradenské služby.

Krok 2: Plánování - cesta k dokonalé koupelně
Planen neu 13

Stavba nové koupelny nebo rekonstrukce staré je často rozhodnutím na několik desítek let. Na rozdíl od ostatních místností v domě či bytě nelze vybraný design změnit během několika hodin, ale je vždy vyžadován složitý stavební zásah. Proto je velmi důležité upřesnit si před výběrem požadavky, které na koupelnu budete mít.

Zde uvádíme několik základních bodů, které byste si měli ujasnit před návštěvou koupelnového centra:

Podrobná definice možností: nová koupelna, rekonstrukce, modernizace Jako první krok musíte definovat, zda se jedná o zcela novou koupelnu nebo zda rekonstruujete již daný prostor s možností nebo bez možnosti dispozičních změn stěn nebo změn instalací vody, odpadu a elektřiny.

V případě, že máte možnost ovlivnit velikost koupelny v době plánování, nastává čas na návštěvu koupelnového centra a naplánování koupelny přesně dle Vašich požadavků. Dispoziční řešení a konečný rozměr koupelny pak zanesete do podrobného plánu domu či bytu. Pokud rekonstruujete již daný prostor a není možné nebo žádoucí měnit stávající dispozici stěn, budete se muset pravděpodobně spokojit s jistými kompromisy, které při plánování vyvstanou.

Další možností renovace koupelny je minimalizovat investice do změn dispozice stěn a rozvodů, a pak nastává jen výměna zařizovacích předmětů a řešení obložení stěn buď obklady a dlažbami, nebo využitím alternativních možností, jako jsou stěrky, voděodolné nátěry apod.

Kdo bude koupelnu používat? 
Počet členů domácnosti a jejich věk do značné míry určují výběr zařizovacích předmětů, jejich umístění a také celkový styl koupelny. Je nutné si ujasnit, kdo a v jaké intenzitě bude koupelnu v době její životnosti používat, a v souvislosti s tím je nutné plánovat i do budoucnosti, přemýšlet nejen o současném stavu domácnosti, ale i o tom, který bude pravděpodobný během několika let.

Jaký je Váš rozpočet?
Výše investice je limitujícím faktorem každého projektu a o koupelně to platí dvojnásob. V současné době, kdy nás bezdrátové technologie a elektronika obklopují na každém kroku, ani koupelna nezůstává stranou a svůj život v ní si můžeme ulehčit využitím nejmodernějších technologií. Otázkou jsou ale naše nároky ve vztahu k rozpočtu, který na realizaci koupelny máme. Proto je žádoucí stanovit si priority, ze kterých nechceme slevit, a ostatní požadavky upravit dle konzultace s odborníky v našich koupelnových studiích tak, aby byl rozpočet plně využit vzhledem k funkčnosti, ergonomii a designu koupelny.

Desatero
Krok 3: Detailní řešení – Vaše koupelna získává podobu
  • banner vizualizace 287x200 01.jpg,banner vany 287x200.jpg,banner reality 287x200
  • banner vizualizace 287x200 01.jpg,banner vany 287x200.jpg,banner reality 287x200
  • banner vizualizace 287x200 01.jpg,banner vany 287x200.jpg,banner reality 287x200

Naše služby
Cílem služeb našich koupelnových center je zaměřit se nejen na design, ale také na funkčnost a praktičnost koupelny, což jsou základní předpoklady pro dokonalý výsledek. Předem si uděláte reálnou představu nejen o celkovém vzhledu a designu, ale zejména o funkčnosti a praktickém užití budoucí koupelny. K tomu výrazně dopomohou nejen 3D grafické návrhy, ale také Sprchový test, Vanový test a Reality kout. Díky nim si budete moci předem vyzkoušet a nadefinovat technická kritéria nejen těchto jednotlivých zařizovacích předmětů, ale také si v reálu vyzkoušet dispozici celé koupelny. Vzhledem k dlouhodobé investici do nové koupelny mohou být tyto služby neocenitelným pomocníkem.

3D grafické návrhy
Pokud je výběr zařizovacích předmětů dokončen a jste si svou volbou jisti, bude Vám vytvořen 3D návrh koupelny, který je pro Vaši detailní představu o budoucí koupelně ještě před započetím její tvorby klíčový. Díky 3D vizualizaci budete mít konkrétní živou představu o tom, jak se k sobě jednotlivé prvky koupelnového vybavení hodí a zda spolu tvoří sladěný celek. 3D vizualizace neslouží pouze k tomu, abyste si svou budoucí koupelnu prohlédli ještě před tím, než bude reálně postavena, ale je také zásadní pro odhalování případných nedostatků, ještě než se pustíte do práce. Je totiž velmi nepříjemné, když tyto technické, funkční či designové nedostatky odhalíte, až když je koupelna hotova. Díky grafickému návrhu budou tyto případné nedostatky odhaleny ještě před samotnou tvorbou, což je klíčové pro vytoužený výsledek.

Součástí 3D vizualizace je i takzvaný kladečský plán obkladů a dlažby a také technická zpráva, kde jsou detailně popsaná veškerá technická úskalí. Po odsouhlasení vizualizace a objednávce zboží může již začít očekávaná realizace.

Vanové centrum
Design Vaší vany je sice důležitý, ale nejpodstatnější je, abyste se v ní cítili pohodlně. Pro různé lidi se hodí různé typy van. Při výběru je rozhodující vnitřní tvar stejně jako délka, šířka a výška vodního sloupce. V koupelnovém centru v Praze 9 – Kyjích Vám prostřednictvím »vanového centra« nabízíme jedinečnou službu vyzkoušet si »na vlastní kůži«, který typ a velikost vany bude beze zbytku splňovat Vaše požadavky.

Sprchový test
Jedním ze základních předpokladů funkčnosti sprchového koutu je jeho velikost. Pokud se rozhodnete vybavit Vaši koupelnu sprchovým koutem, určitě využijte neocenitelnou službu našich koupelnových center v Praze 9 – Kyjích, Hradci Králové, Olomouci, Ostravě, Pardubicích, Plzni a ve Vrchlabí. Naši zkušení odborníci Vám na místě předvedou reálný model vybraného sprchového koutu a Vy si tak, aniž byste se museli namočit, můžete vyzkoušet, jaký je rozdíl v jednotlivých typech a velikostech. Sami zjistíte, kolik prostoru při sprchování skutečně potřebujete, a zaručeně si pořídíte to, co Vám bude stoprocentně vyhovovat.

Další součástí sprchového testu je možnost reálně si vyzkoušet jednotlivé typy sprchových hlavic a prakticky vyzkoušet všechny funkce, které nabízejí. Uvidíte například rozdíl mezi běžnou a masážní hlavicí, vyzkoušíte si, zda se Vám zvolený typ hlavice dobře drží v ruce a zda Vám vyhovuje tvar a intenzita proudu vody. Prezentace funkčních sprch je exkluzivně v našich koupelnových centrech v Praze 9 – Kyjích, v Olomouci a v Hradci Králové.

Reality kout
V případě, že si nejste stoprocentně jisti, bude-li Vám Vaše nová koupelna vyhovovat, určitě oceníte jedinečnou zákaznickou službu „Reality koutu“. Není důležité, zda máte Vaši koupelnu zatím pouze na papíře, nebo se chystáte rekonstruovat stávající koupelnu. Přijďte se svým návrhem do našeho koupelnového centra v Praze 9 – Kyjích a svěřte se do péče našich odborníků. Ti Vám postaví reálný model Vaší koupelny v měřítku 1:1 s kompletním rozmístěním všech vytoužených prvků. Zjistíte, jaká je optimální výška umyvadla, zda Vám vyhovuje rozmístění koupelnového nábytku nebo jestli jste zvolili správný tvar a velikost vany či sprchového koutu. Pouze tak se přesvědčíte, zda je představa Vaší koupelny reálná a funkční a zda se v ní budete cítit opravdu dobře. Využití jedinečné služby Reality koutu zajistí hladký průběh stavby Vaší koupelny a umožní Vám vyhnout se případným pozdějším úpravám, které jsou jak finančně, tak časově náročné.

Krok 4: Realizace – stavba začíná
realisieren 12

Veškerá snaha a správné plánování jsou základem úspěchu. Po pečlivém výběru a přípravě projektu přichází fáze realizace. Výběr správné dodavatelské firmy hraje klíčovou roli.

Richter + Frenzel Vám může na požádání doporučit své dlouholeté zákazníky z řad realizačních firem, které provedou práci podle Vašich představ.

Vysněné koupelny od Richter + Frenzel: těšit se znamená zažívat tu největší radost!
traumbad 3 742x300

A po krátké době je konečně hotovo: svou vysněnou koupelnu si můžete začít užívat – po celou řadu let, každý den znovu.

Sjednání schůzky

Máte v plánu rekonstrukci Vaší koupelny nebo výstavbu nové? Neváhejte si sjednat schůzku v některém z našich koupelnových center ve Vaší blízkosti. Rádi Vám poradíme.